You are currently viewing طراحی فضای سبز ویلا

طراحی فضای سبز ویلا

خدمات طراحی فضای سبز ویلا

طراحی فضای سبز ویلا به عوامل مهندسی متعددی بستگی دارد که مهمترین آنها موقعیت مکانی و فضا می باشد، چرا که فرآیند طراحی داخلی و طراحی بیرونی نیز از نظر متریال، رنگ و سایر جزئیات به انتخاب صاحب ملک بستگی دارد. مهندس مسئول طراحی ها با همکاری صاحب ویلا است، اما شکل کلی و طراحی فضای سبز ویلا ابتدا بر اساس موقعیت مکانی و در مرحله بعد مساحت آن تعیین می شود.

نمای ویلاها از جمله عناصری هستند که خلاقیت مهندس را به نمایش می گذارند زیرا مانند بقیه عناصر ویلا تابع شرایط ساخت و ساز زیادی نیستند، مانند پله، ستون، سقف و کف شرایط و آزمایشات خاصی که برای قابل اجرا شدن طرح باید بخوبی طراحی و ساخته شوند.

عناصر کلیدی در طراحی فضای سبز ویلا

 • سادگی یکی از مهم ترین مواردی است که در طراحی فضای سبز ویلا باید به آن توجه شود، گیاهانی باید متناسب با وسعت ویلا انتخاب شوند. در صورتی که ویلا دارای مساحت کمی باشد بایستی دارای تنوع گیاهی باشد. زیاد استفاده نکردن از تزئینات و اشکال پیچیده در فضای سبز ویلا. هرچه محوطه ساده تر باشد، از نظر چشم زیباتر بنظر میرسد.
 • تناسب و تعادل بین تمام عناصر فضای سبز ویلا تعادل در توزیع حوض ها و گیاهان که زیبایی گیاهان را نشان می دهد و بیننده از دیدن این منظره زیبا لذت می برد.  
 • یکی از نکات مهم در طراحی فضای سبز ویلا این است که ویلا با همه عناصر مختلفش یک واحد یکپارچه است و همه عناصر آن با یکدیگر سازگاری دارند.
 • باید به نورپردازی فضای سبز ویلا توجه شود تا کسانی که در آنجا می‌نشینند در هنگام عصر از آن لذت ببرند، اما نورپردازی باید سبک باشد و زننده نباشد.
 • وجود آبنما برای مرطوب کردن فضا و زیباتر شدن ظاهر فضای سبز ویلا بسیار مهم است.
 • یکی از موارد مهمی که نباید از آن غافل شد، قرار دادن مبلمان در فضای سبز ویلا است که باید دارای ویژگی هایی از جمله سادگی و از مواد مقاوم در برابر عوامل جوی بیرونی ساخته شده باشند تا عمر طولانی تری در داخل باغ داشته باشد. رعایت کردن این موارد ویلا را به مکانی خوب برای برگزاری جلسات زیبای خانوادگی تبدیل می کند. اگر مبلمان راحتر باشند برای اعضای خانواده و دوستان نیز بهتر است.

یکی از راه هایی که علاوه بر زیبایی و ایجاد فضای سبز، مکان کمی را به خود اختصاص می دهد، دیوار سبز است که در محیط داخلی و بیرونی کاربرد دارد. دیوار سبز مزیت های فروانی دارد. طراحی و اجرای دیوار سبز از خدمات تخصصی مجموعه سبزپوش می باشد. در صورت نیاز به خدمات طراحی با شرکت سبزپوش تماس بگیرید.

بهترین دکوراسیون در طراحی فضای سبز ویلا

 • آوردن گروهی از سنگ های رنگی با چند گیاه و افزودن تعدادی گلدان برای قرار دادن گیاهان در آنها به شرطی که اشکال هندسی متنوعی داشته باشند.
 • افزودن سنگ و کاشی با رنگ های متنوع و گل های طبیعی و احاطه آن با زنجیر آهنی مشروط بر اینکه ورودی ویلا متمایز باشد.
 • اضافه کردن تعدادی سنگریزه سفید و تزئین باغ با درختان رنگارنگ و گل رز، سپس اطراف آن با یک قاب سبز رنگ که ظاهر ویلا را زیباتر و طبیعی تر جلوه دهد.
 • در صورت وجود مساحت کوچک می توان از قسمتی که در پایین شیب رو به خانه قرار دارد، گیاهان ساده ای را به آن قسمت اضافه کرد.
 • افزودن گیاهان مصنوعی و پرهیز از کاشت نهال و گل رز برای  داشتن ویلایی زیباتر.
 • اضافه کردن تاب چوبی با کاشت چمن و افزودن درختان و گیاهان با ارتفاع متوسط ​​در طرفین به شرطی که آویزان باشند در صورتی که باغ با حصار چوبی احاطه شده باشد.
 • اضافه کردن چمن دیواری متناسب، زیرا ظاهر خود را در طول سال حفظ می کند.
 • افزودن تزئینات متمایز به چمن و ایجاد تنوع در اشکال، در عین حال قرار دادن برخی گیاهان زینتی برای ایجاد  زیبایی بیشتر به ویلا.

بام سبز همانطور که از نامش پیداست، بامی با پوشش گیاهی زیبا می باشد که می تواند در شکل های مختلف بر روی سقف و یا ترانس خانه اجرا شود. طراحی و اجرای بام سبز از خدمات تخصصی شرکت سبزپوش می باشد. جهت دریافت خدمات طراحی انواع بام سبز با ما در ارتباط باشید.

خدمات طراحی فضای سبز ویلا
خدمات طراحی فضای سبز ویلا

هدف از طراحی فضای سبز ویلا

 • استفاده بهینه از انرژی، آب و سایر منابع.
 • استفاده از انرژی های تجدیدپذیر مانند انرژی خورشیدی.
 • اقداماتی برای کاهش آلودگی و زباله و امکان استفاده مجدد و بازیافت.
 • بالا بردن کیفیت هوای ویلا
 • استفاده از مواد غیر سمی و پایدار.
 • طراحی برای انطباق با یک محیط در حال تغییر.

مزایایی طراحی فضای سبز در ویلا

 • حفاظت و حفظ منابع طبیعی برای تسهیل تعامل با طبیعت و کاهش آلودگی.
 • کاهش مصرف آب در حین ساخت و ارائه مکانیسم هایی برای کاهش مصرف آب ساختمان.
 • کاهش مصرف انرژی، استفاده از انرژی های تجدیدپذیر و افزایش بهره وری انرژی برای کاهش آلودگی.
 • در هنگام طراحی فضای سبز ویلا سیستم های بازیافت را ترکیب کنید، از مواد پایدار استفاده کنید و در طول ساخت و ساز تا حد امکان در منابع ذخیره کنید.
 • پرداختن به کیفیت فضا برای ساکنان ویلا، مانند تمیزی هوا، کنترل حرارتی و آلودگی صوتی.

طراحی فضای سبز برای ویلاهای کوچک

به طور کلی، هنگام جستجوی طرح های برای طراحی فضای سبز ویلاهای کوچک، گزینه های زیادی از نظر طراحی و اجرا پیدا خواهید کرد، زیرا هر ویلا دارای ویژگی خاصی است که حاصل ترکیبی از تلاش های کادر مهندسی است. کار معمار طراحی خود ساختمان و انتخاب اشکال ستون ها اعم از دایره ای یا مربعی برای رسیدن به الزامات سازه ای است مهارت طراح در هنگام طراحی فضای سبز ویلا باید بگونه ای باشد که توزیع خوب فضا بین تمام بخش های ویلا را رعایت کند. طراحی فضای سبز حیاط از خدمات مجموعه سبزپوش با سال ها تجربه می باشد. برای دریافت خدمات طراحی فضای سبز با ما تماس بگیرید.

هزینه طراحی فضای سبز ویلا
هزینه طراحی فضای سبز ویلا

مثلا قرار دادن سکوهایی برای نشتن  و فضایی برای باربیکیو و قرار دادن صندلی های راحتی می باشد. بنابراین، وظیفه عمران و معمار این است که قبل از شروع اجرا اطمینان حاصل کنند که تمام شرایط موجود در نقشه ها برآورده شده است. هر شرکت یا دفتر مهندسی دارای کاتالوگ طراحی فضای سبز ویلاهای کوچک مخصوص به خود است که شامل کارهای قبلی دفتر می باشد. نحوه جلوگیری از ورود حشرات به خانه یکی از مقالات سایت سبزپوش می باشد که توصیه می کنیم آن را مطالعه کنید.

البته آنها کارهای نهایی نیستند زیرا می توانید طرح یا طرح خاصی را انتخاب کرده و آن را متناسب با دیدگاه خود یا به روز رسانی هایی که دارید تغییر دهید. مهندس طرح مد نظر را میبیند، سپس فرآیند تأیید سازه انجام می شود، در صورت اطمینان از ایمن بودن طراحی، امکان انتقال به مرحله بعدی که اجرای بر روی زمین است وجود دارد، صورت میگیرد. البته پس از اطمینان از مناسب بودن طرح انتخابی با شرایط سایت و فضا، پس از اجرای سازه و طراحی معماری، ویلا برای مرحله ماقبل آخر که مرحله طراحی داخلی است آماده می شود.

طراحی فضای سبز باغ ویلا

شرکت سبزپوش با تجربه‌ی طولانی در طراحی فضای سبز باغ ویلا، به مشتریان خود خدمات متنوعی ارائه می‌دهد. این شرکت با توجه به نیازهای مشتریان و شرایط آب و هوایی منطقه، طراحی‌های منحصر به فردی برای فضای سبز باغ ویلا ارائه می‌کند. از جمله خدمات ارائه شده توسط شرکت سبزپوش می‌توان به طراحی باغچه‌های گل و گیاهان، ایجاد فضاهای سبز و زیبا برای استراحت و تفریح، طراحی سیستم‌های آبیاری مناسب و مرتبط با فضای سبز، ایجاد پارکینگ‌های سبز و همچنین ایجاد فضاهای سبز برای گیاهان می‌توان اشاره کرد.

شرکت سبزپوش با استفاده از متدهای مدرن و همچنین استفاده از مواد با کیفیت بالا، تضمین می‌کند که فضای سبز باغ ویلا شما زیبا، مرتب و قابل استفاده باشد. همچنین این شرکت با توجه به نیازهای مشتریان، طراحی‌های شخصی‌سازی شده ارائه می‌دهد تا بهترین نتیجه را برای مشتریان خود به ارمغان بیاورد. محوطه سازی باغ ویلا از دیگر خدمات شرکت سبزپوش با سال ها تجربه و تخصص در زمینه محوطه سازی می باشد جهت دریافت خدمات محوطه سازی باغ ویلا با شرکت سبزپوش در تماس باشید.

طراحی فضای سبز ویلا در شمال

طراحی فضای سبز ویلا در شمال باید با توجه به شرایط آب و هوایی منطقه و نوع خاک انجام شود. در این منطقه، برای طراحی فضای سبز ویلا، می توان از انواع گیاهان منطقه ای مانند درختان بلوط، سرو، برگزار، گلهای مزارع، بوته ها و گیاهان زینتی محلی استفاده کرد. همچنین، برای طراحی فضای سبز ویلا در شمال، می توان از انواع سیستم های آبیاری مانند سیستم های قطره ای و آبیاری محلی استفاده کرد تا به مصرف کمتر آب و حفظ محیط زیست کمک کند.

در طراحی فضای سبز ویلا در شمال، باید به ایجاد فضایی آرامش بخش و زیبا توجه شود. برای این منظور، می توان از انواع سنگ ها، چوب، بوته ها و گیاهان زینتی استفاده کرد. همچنین، باید به فضای پارکینگ و دسترسی به فضای سبز توجه کرد تا به راحتی بتوان به فضای سبز دسترسی داشت. طراحی فضای سبز ویلا در شمال باید با توجه به شرایط آب و هوایی و نوع خاک منطقه، به منظور ایجاد فضایی زیبا، آرامش بخش و با کمترین مصرف آب انجام شود.

برای دریافت خدمات طراحی فضای سبز ویلا با کجا تماس بگیریم؟

مجموعه سبزپوش ارائه دهنده خدمات طراحی فضای سبز ویلا می باشد. برای دریافت خدمات با ما در تماس باشید.

مزایایی طراحی فضای سبز در ویلا چیست؟

در این مقاله از شرکت سبزپوش به برسی مزایایی طراحی فضای سبز در ویلا به طور کامل پرداخته ایم با ما همراه باشید.


 

5/5 - (6 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

این پست دارای 3 نظر است

 1. Avatar
  اصغر رضایی

  شرکت سبز پوش طراحی های خلاقانه و جالی دارن. من برای تراس و بام کار طراحی و اجرا را به این شرکت سپردم از چیزی که در ذهن داشتیم قشنگتر طراحی و اجرا کردن. ممنون

 2. Avatar
  hpsna sahrai

  آیا طراحی به سبک باغ ژاپنی انجام می دهید؟