You are currently viewing انواع روف گاردن های محبوب + تصاویر

انواع روف گاردن های محبوب + تصاویر

روف گاردن چیست

روف گاردن یا باغ بالایی یک فضای سبز است که روی ساختمان‌ها یا ساختمان‌های دیگر ساخته می‌شود. این فضاها معمولاً در بخش‌های بالایی ساختمان، مانند سقف یا تراس قرار می‌گیرند و به صورت گسترده در شهرها و مناطق شلوغ به منظور ایجاد فضای سبز، استفاده می‌شوند. روف گاردن‌ها می‌توانند شامل گیاهان، گل‌ها، درختان کوچک، محصولات کشاورزی و اغلب امکانات دیگری مثل صندلی‌ها، میزها و فضاهای استراحت باشند.

این امکانات می‌توانند به عنوان فضایی آرامش‌بخش و زیبا برای افراد درون شهرها و مناطق شلوغ بهره‌برداری شوند. از دیگر مزایای روف گاردن می‌توان به بهبود کیفیت هوا، جذب دی‌اکسید کربن، کاهش جذب حرارت، عایق‌سازی صدا، افزایش سطح سبز شهری و حتی تأثیر مثبت بر روحیه و سلامتی افراد اشاره کرد. این فضاها می‌توانند منبعی از زیبایی و آرامش برای ساکنان ساختمان‌ها یا بازدیدکنندگان باشند.

انواع روف گاردن های محبوب

روف گاردن‌ها انواع مختلفی دارند که هر یک به دلایل و استفاده‌های خاص خودشان معروف هستند.

روف گاردن گسترده
روف گاردن گسترده

روف گاردن گسترده

روف گاردن گسترده یک نوع روف گاردن است که به طور گسترده و بزرگ بر روی ساختمان یا ساختمان‌هایی ایجاد می‌شود. این نوع روف گاردن معمولاً فضای سبز بسیار وسیعی را در بخش بالایی یک ساختمان فراهم می‌کند و می‌تواند به صورتی مناسب و خلاقانه طراحی شده باشد. این نوع روف گاردن معمولاً دارای اندازه بسیار بزرگ و گسترده است که می‌تواند بخش عظیمی از سقف یا فضای بالایی ساختمان را فراگیر کند. به دلیل اندازه بزرگ، روف گاردن گسترده می‌تواند شامل تنوع بالایی از گیاهان، درختان، پوشش‌های گیاهی و حتی بخش‌های مختلف طراحی معماری باشد.

این نوع روف گاردن معمولاً دارای فضاهایی برای استراحت، تفریح و فعالیت‌های مختلف مانند محل‌های نشیمن، کافه‌ها، مسیرهای پیاده‌روی و فضاهای بازی است. روف گاردن‌های گسترده ممکن است شامل امکاناتی مانند استخرها، فضاهای ورزشی، فضاهای سبک‌تری مثل مناطق باربیکیو و آشپزخانه‌های فضای باز باشد. روف گاردن گسترده اغلب به عنوان فضای سبز بزرگ و منحصربه‌فردی در شهرها و مناطقی با فضای محدود استفاده می‌شود که به افراد امکان می‌دهد از فضای سبز و آرامش آن بهره‌مند شوند و از فضای خلاقانه و زیبا لذت ببرند. برای آشنایی با مزایای روف گاردن توصیه می کنیم مقاله مربوط به آن را در سایت سبزپوش مطالعه نمایید.

روف گاردن فشرده
روف گاردن فشرده

روف گاردن فشرده

روف گاردن فشرده یا کوچک، یک نوع روف گاردن است که در محیط‌هایی با فضای محدود، معمولاً در ساختمان‌هایی با فضای سطح کم ایجاد می‌شود. این نوع روف گاردن به دلیل محدودیت فضایی، با تمرکز بر طراحی حساب شده و استفاده بهینه از فضا برای ایجاد فضای سبز و آرامش‌بخش مشهور است. این نوع روف گاردن در فضاهای محدود ساخته می‌شود و از فضای محدودی برخوردار است، بنابراین طراحی مناسب و کاربری بهینه از فضا امری ضروری است. به دلیل محدودیت فضا و معمولاً وجود نور کمتر در این مکان‌ها، استفاده از گیاهان کم‌نیاز، مقاوم به نور کم و نیاز کم به آب برای کشت و کار معمولی است.

استفاده از طراحی‌های هوشمند و چیدمان مناسب در این فضاها امری حیاتی است. از جمله استفاده از گلدان‌ها، قاب‌های عمودی برای کشت گیاهان و یا ساخت سکوهای مختلف برای استفاده از فضا بهینه. به دلیل محدودیت فضا، استفاده از امکانات چندمنظوره مانند محل‌های نشیمن، جایگاه‌های گلدانی یا کشت سبزیجات در کانتینرها برای بهره‌وری بیشتر از فضا متداول است. روف گاردن‌های فشرده عموماً در شهرها و مناطقی با فضای محدود ساخته می‌شوند و می‌توانند منبعی از آرامش و زیبایی در این مکان‌ها باشند. طراحی روف گاردن و اجرای آن توسط تیم سبزپوش قابل انجام می باشد برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

روف گاردن نیمه فشرده
روف گاردن نیمه فشرده

روف گاردن نیمه فشرده

اصطلاح “روف گاردن نیمه فشرده” ممکن است به کار نرود، اما معمولاً مفهوم آن می‌تواند یک معنای مشخص را نشان دهد. به طور کلی می‌توان تصور کرد که روف گاردن نیمه فشرده به معنای یک روف گاردن با اندازه و فضایی کمتر از گسترده و بیشتر از کوچک یا فشرده است. این نوع روف گاردن معمولاً بر روی ساختمان‌هایی با فضای محدود ساخته می‌شود و ممکن است ویژگی‌هایی مشابه روف گاردن فشرده داشته باشد، اما در اندازه و فضای استفاده شده تفاوت دارد.

روف گاردن نیمه فشرده ممکن است یک فضای سبز باشد که در آن از فضای محدودی که در دسترس است، برای کاشت گیاهان، ایجاد ناحیه‌های نشیمن، طراحی‌های هوشمند برای کشت گیاهان و استفاده بهینه از فضا استفاده شود. محوطه سازی ویلا و باغ در کوتاه ترین زمان توسط تیم سبزپوش قابل انجام می باشد برای کسب اطلاعات بیشتر و استعلام قیمت با کارشناسان ما تماس بگیرید.

روف گاردن مدولار
روف گاردن مدولار یا جعبه‌ ای (باکس چوبی)

روف گاردن مدولار یا جعبه‌ ای (باکس چوبی)

روف گاردن مدولار یا جعبه‌ای (باکس چوبی) یک نوع روف گاردن است که از ساختارهای مدولار یا جعبه‌ای ساخته شده و در اجزای قابل جدا شدن و اتصال مجدد تشکیل شده است. این ساختارها معمولاً از جعبه‌ها یا قطعاتی ساخته شده‌اند که می‌توانند به سادگی به یکدیگر متصل شده و به ساخت یک فضای سبز و روف گاردن بپردازند. قطعات آن‌ها معمولاً به راحتی جدا شده و به سادگی قابل حمل و نقل هستند. به دلیل طراحی مدولار، می‌توانند با تغییر اندازه، شکل و ترکیب، به محیط‌های مختلفی تطبیق یابند.

قابلیت تغییر شکل و تنظیم به صورت مداوم برای ایجاد فضای مطلوب. معمولاً از مواد مانند چوب، پلاستیک یا مواد مصنوعی دیگر برای ساختارهای مدولار استفاده می‌شود. این نوع روف گاردن معمولاً بر روی سطوح ساختمانی یا فضاهایی با محدودیت فضایی نصب می‌شود و می‌تواند به عنوان راهی آسان برای ایجاد یک فضای سبز و زیبا در محیط‌های شهری مورد استفاده قرار گیرد. شرکت سبزپوش خدمات محوطه سازی باغ و ویلا را با هزینه مناسب در کوتاه ترین زمان با بهترین متریال انجام می دهد جهت دریافت مشاوره با ما در تماس باشید.

روف گاردن ترکیبی
روف گاردن ترکیبی

روف گاردن ترکیبی

روف گاردن ترکیبی یک نوع روف گاردن است که از ترکیب و ادغام انواع مختلفی از عناصر و ویژگی‌ها در طراحی و ساخت آن استفاده می‌شود. این نوع روف گاردن ترکیبی معمولاً از اجزای مختلفی از جمله گیاهان، سطوح سبز، سازه‌های آبی، المان‌های معماری مختلف، فضاهای استراحت و تفریحی و امکانات دیگر تشکیل شده است. استفاده از ترکیبات متنوع از عناصر مانند گیاهان مختلف، گل‌ها، درختان کوچک، محصولات کشاورزی، سازه‌های آبی مثل چشمه‌ها یا استخرها، المان‌های معماری مانند صندلی‌ها و میزها و سایر امکانات فضایی.

طراحی این نوع روف گاردن بر مبنای استفاده چند منظوره از فضا و ترکیب انواع مختلف عناصر صورت می‌گیرد تا فضایی زیبا، کاربردی و آرامش‌بخش فراهم شود. ترکیب و ادغام عناصر مختلف می‌تواند به ایجاد فضایی زیبا، جذاب و منحصر به فرد کمک کند که همزمان از فواید زیادی برخوردار است. این نوع روف گاردن به علت تنوع و ترکیبات متنوع عناصر، می‌تواند فضای سبزی بسیار زیبا و با کاربری‌های مختلفی مانند استراحت، تفریح، کشت و کار، ورزش و… را ارائه دهد. شرکت سبزپوش مجری اجرا و طراحی انواع روف گاردن با هزینه مناسب می باشد. برای آشنایی با مزیت استفاده از روف گاردن بر روی بام ساختمان توصیه می کنیم مقاله مربوط به آن را در سایت سبزپوش مطالعه کنید.

انواع روف گاردن های محبوب چیست؟

روف گاردن گسترده، روف گاردن فشرده، روف گاردن نیمه فشرده، روف گاردن مدولار یا جعبه‌ ای (باکس چوبی)، روف گاردن ترکیبی.

مزایای روف گاردن مدولار یا جعبه‌ ای (باکس چوبی) چیست؟

قطعات آن‌ها معمولاً به راحتی جدا شده و به سادگی قابل حمل و نقل هستند. به دلیل طراحی مدولار، می‌توانند با تغییر اندازه، شکل و ترکیب، به محیط‌های مختلفی تطبیق یابند. قابلیت تغییر شکل و تنظیم به صورت مداوم برای ایجاد فضای مطلوب. معمولاً از مواد مانند چوب، پلاستیک یا مواد مصنوعی دیگر برای ساختارهای مدولار استفاده می‌شود.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.