You are currently viewing سمپاشی منزل + باید ها و نباید ها

سمپاشی منزل + باید ها و نباید ها

سمپاشی منزل راهکاری چالش برانگیز برای مقابله با حشرات موذی، آفت ها، سارس و انواع کنه هایی است که به نوعی به محل سکونت انسانها هجوم می آورند و مشکلاتی را با خود به همراه دارند. این آفت های موذی را می توان در گوشه و کنار خانه از جمله زیر کابینت ها، درزها و شکاف ها، داخل راه آب ها، در پرز فرش ها و گوشه و کنار تختخواب و پتو ها و …. دید. گاهی اوقات به راحتی و به کمک یک حشره کش می توان سمپاشی منزل را انجام داد و این حشرات را نابود کرد به گونه ای که آثاری از آنها باقی نماند.

اما در اکثر موارد این حشرات به راحتی میدان را خالی نمی کنند و باید به سمپاشی کامل محیط فکر کرد، در صورتی که در شرایطی هستید که سمپاشی منزل برایتان به یک چالش تبدیل شده است در ادامه با ما همراه باشید تا به بیان نکات لازم در این مورد بپردازیم.

سمپاشی منزل

حشرات به نوعی برای محیط زیست مفید هستند و نمی توان آنها را رها کرد، اما در خانه از آنها استقبال نمی شود زیرا گاهی آزاردهنده و منزجر کننده هستند. مردم اغلب برای خرید آفت کش های مورد نیاز برای خلاص شدن از شر حشرات عجله دارند که حاوی اجزای مضر برای انسان و حیوانات خانگی هستند. اما راه های بهتری برای جلوگیری از ورود حشرات به خانه شما بدون استفاده از مواد شیمیایی مضر وجود دارد. 

فرا رسیدن فصل تابستان با ظهور انواع حشرات در اندازه های مختلف در منزل شما همراه است و باعث آزار و اذیت اعضای خانه میشود. همچنین کنترل آنها اغلب با استفاده از انواع مختلف آفت کش ها برای شما دشوار است، زیرا نتیجه این کار فقط باعث ناپدید شدن موقت این حشرات میباشد و سپس بعد از چند وقت دوباره ظاهر می شوند.  سمپاشی حشرات را به مجموعه سبزپوش با سال ها تجربه در زمینه سمپاشی بسپارید. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر و استعلام قیمت با ما تماس بگیرید.

مشکلات وجود حشرات موذی در خانه

وجود حشرات موذی در خانه باعث مشکلات زیر برای شما میشود: 

 • انتقال بسیاری از بیماری ها و عفونت به ساکنان خانواده که برخی از آنها بیماری های جدی هستند.
 • آسیب به اثاثیه، مبلمان، دیوارها و کف منزل شما
 • نیش زدن برخی از انواع حشرات مانند پشه و مگس باعث ناراحتی شما در خواب میشود
 • اگر شما هم جزو کسانی هستید که از تکثیر حشرات در خانه خود رنج می برید میتوانید با کمک یک شرکت سمپاشی متخصص و با تجربه در این کار همچون سبزپوش از دست آنها برای همیشه خلاص شوید. 

برای دریافت خدمات سمپاشی سوسک با مجموعه سبزپوش بهترین مرکز برای خدمات سمپاشی مراجعه کنید. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با مجموعه سبزپوش تماس بگیرید. بخشی از خدمات اجرایی شرکت سمپاشی سبزپوش، دفع آفات و حشرات، سمپاشی خانه، فروشگاه و محل کار طراحی و نگه داری فضای سبز، تامین گیاهان آپارتمانی و ضدعفونی کردن ادارات و اماکن عمومی می باشد.

خدمات سمپاشی منزل
خدمات سمپاشی منزل

روش های پیشگیری از ورود حشرات به خانه

در ابتدا باید اجازه ندهید که حشرات وارد خانه شما شوند و باید بدانید که پیشگیری بهتر از درمان است.  پس در اینجا به چند روش اشاره می کنیم که با رعایت آنها می توانید از ظهور و تکثیر حشرات در خانه خود جلوگیری کنید که مهمترین آنها عبارتند از:

 • تمیز کردن دوره ای خانه خود، تمیز نگه داشتن خانه به صورت مداوم، جایی برای ظاهر شدن حشرات باقی نمی گذارد.
 • کیسه های زباله را برای مدت طولانی رها نکنید و همیشه درب آنها را محکم ببینید و دور بیاندازید. 
 • نصب توری بر روی درب و  پنجره های خانه برای جلوگیری از ورود حشرات و جوندگان به داخل خانه
 • عقد قرارداد با شرکتی متخصص و با تجربه در زمینه سمپاشی منزل و سمپاشی انواع حشرات همچون سبزپوش

چرا استفاده از خدمات شرکت ها برای سمپاشی خانه ضروری است ؟

 • استفاده از دستورالعمل های کلی برای سمپاشی حشرات در منازل
 • استفاده از آفت کش های قوی و موثر، مورد تایید وزارت بهداشت و غیر مضر برای اعضای خانواده یا حیوانات خانگی ساکن در خانه.
 • تجربه در سمپاشی منزل برای اطمینان از اثربخشی و ایمنی.
 • این شرکت همچنین تخم حشرات را ردیابی و آنها را از بین می برد تا از تکثیر مجدد آنها جلوگیری کند.
 • این شرکت توانایی از بین بردن انواع مختلف حشرات را دارد، زیرا هر نوع را با سموم مناسب سمپاشی می کند.
 • قبل از انجام مراحل سم پاشی باید دستورالعمل های ثبت شده روی بسته بندی را به دقت مطالعه و به دقت اجرا کرد و همچنین از معتبر بودن آنها و مناسب بودن نوع سموم با نوع حشره اطمینان حاصل کرد. 
 • در هنگام سمپاشی خانه محل انجام سمپاشی را از ساکنین آن اعم از اعضای خانواده، حیوانات خانگی یا حتی گیاهان طبیعی که در گلدان رشد می کنند یا مانند آن تخلیه میکنیم.
 • حتما در هنگام سمپاشی بوسیله خودتان در مقابل باد اسپری نکنید تا اسپری به سمت شما برگشت نکند.
 • در هنگام سمپاشی منزل استفاده از محافظ بینی و چشم و دستکش ضروری است.
 • هنگامی که آفت کش به هر قسمت از بدن شما پاشید، باید بلافاصله آن را با آب بشویید.
 • اماکن و وسایلی که سمپاشی شده اند باید قبل از استفاده شسته شوند مانند ظروف و امثال آن
 • آفت کش ها را دور از دسترس کودکان نگهداری کنید.
 • پس از پایان سمپاشی آفت کش، دوش بگیرید

معیار انتخاب بهترین سم برای سمپاشی منزل

اینکه کدامیک از آفت ها یا حشرات موذی به خانه و محل کار شما هجوم آورده اند، مهمترین گزینه در انتخاب نوع سم می باشد. در راستای خرید سم توجه نمائید که محصولی را خریداری کنید که حشرات در مقابله با آن مقاوم نشده باشند. در راستای سمپاشی منزل برای حصول نتیجه بهینه و نابودی کامل حشرات و آفت های موذی قبل از چیز به نوع سم و مجوز استفاده از آن داخل منازل مسکونی توجه نمائید.

برای نابودی کامل این مهمان های ناخوانده بد یمن سمی را خریداری کنید که از لحاظ فرمول و دسته بندی شیمیایی در مقایسه با محصولات هم دسته خود بهترین نوع باشد تا طیف گسترده ای از آفت ها را نابود کند. سم پایر و تیروئیدها از جمله سموم استاندارد برای مکان های مسکونی هستند و حشرات نمی توانند در مواجه این فرمول های شیمیایی مقاومت و پایداری از خود نشان دهند.

بنابراین برای اینکه بهترین انتخاب را داشته باشید و به نتیجه مطلوب برسید بهتر است در زمان خرید سم با کارشناسان سم شناسی و افراد با دانش در این زمینه مشاوره داشته باشید. جهت دریافت خدمات سمپاشی ساس با مجموعه سبزپوش در ارتباط باشید. شرکت سمپاشی سبزپوش ارائه دهنده بهترین سموم برای سمپاشی می باشد.

سمپاشی منزل و باید ها و نبایدهای اولیه

برای سمپاشی منزل به بهترین شیوه قبل از شروع به کار تمامی روزنه ها، منافذ، در و پنجره ها و حتی دودکش بخاری را ببندید. حیوانات خانگی و تمامی گل و گیاه های خود را از فضای داخلی خانه بیرون ببرید و در هوای آزاد و پاک قرار دهید. موارد غذایی و خوراکی را در مکان مناسب و به دور از ذرات سم قرار دهید. در صورتی که کودک، افراد سالمند، مادر باردار یا بیماران تنفسی در خانه دارید برای چند ساعت آنها را از منزل بیرون ببرید.

مراحل سمپاشی منزل

در صورتی که در رابطه با سمپاشی منزل تجربه و دانش کافی را ندارید بهتر است قبل از هر کاری در در مورد انتخاب نوع سم وترکیب آن با کارشناسان با تجربه در این زمینه مشورت نمائید. در صورتی که قصد دارید خودتان کار سمپاشی منزل را انجام دهید یک دستگاه مخصوص سمپاشی معمولی را تهیه کنید. در زمان انجام پروسه سمپاشی لباس مخصوص این فعالیت را تهیه کنید و اگر به لباس و پوشش مناسب برای اینکار دسترسی نداشتید بدن خود را کاملا بپوشانید تا ذرات سم شما را مسموم نکند وبه پوست شما آسیب نرساند.

محافظت از چشم ها در زمان سمپاشی بسیار اهمیت دارد و باید از عینک ویژه این کار استفاده گردد در غیر این صورت ذرات سم با وارد شدن به داخل چشم سبب ایجاد خارش، سوزش و قرمزی چشم می شود و مهمتر از تمام این اقدامات استفاده از ماسک های مخصوص یا به عبارتی فیلتر دار می باشد. در صورتی که ماسک را بر روی دهان و بینی خود استفاده نکنید در جریان دم و بازدم و زمان سمپاشی منزل ذرات سم به بدن شما وارد می شود و شما را مسموم می کند.

در جریان سمپاشی مناطق و قسمت هایی را که از قبل شناسایی نموده اید و محل تجمع و تخم گذاری این حشرات و آفت ها هستند کاملا سمپاشی نمائید و حواستان باشد جایی را فراموس نکنید. برای دریافت خدمات سمپاشی محل کار با مجموعه سبزپوش در تماس باشید. مجموعه سبزپوش خدمات سمپاشی محل کار را با قیمت مناسب انجام می دهد.

نکات مهم هنگام سمپاشی خانه

از جمله اصول کلی که باید در هنگام سمپاشی منزل به آن توجه کرد این است که انواع مواد غذایی نگهداری باید سرپوش داشته باشند و ترجیحاً در مکان های بسته مانند یخچال یا کابینت نگهداری شوند تا از ریخته شدن سم به داخل آنها جلوگیری شود. همچنین یکی از نکاتی که باید در هنگام سمپاشی خانه به آن توجه کرد این است که از سمپاشی آشپزخانه اکیداً خودداری کنید.

زیرا ممکن است اسپری سموم بر روی مواد غذایی ریخته شود. همچنین غذاها و ظروف های سمی خیلی راحت باعث بروز بیماری های خطرناکی در ساکنان خانه می شوند. برای کسی که سمپاشی می کند باید از ماسک استفاده کنید. سمپاشی فروشگاه توسط مجموعه سبزپوش قابل انجام می باشد. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

مهمترین اقدامات پس از سمپاشی منزل

برای حصول نتیجه بهتر و داشتن زندگی به دور از حشرات آزار دهنده پس از اتمام سمپاشی منزل توجه به نکات زیر می تواند به شما کمک نماید.

 • مدت زمان تاثیر سم را در زمان تهیه آن از فروشنده بپرسید تا زودتر از موعد مقرر اقدام به وارد شدن به خانه نکنید و همچنین اقدامات ضروری را به کار ببندید.
 • پس از اتمام زمان مورد نیاز برای اثر گذاری سم با ورود به منزل تمامی مجاری هوایی را برای چند ساعت متوالی باز نمائید تا هوا در خانه جریان یابد و سپس اقدام به شستشو و تمیز نمودن مکان هایی مانند حمام، سرویس بهداشتی و کف آشپزخانه ها و نقاطی نمائید که سم را به آنجا پاشیده اید.
 • استفاده از دستکش و وسایل مورد نیاز شستشو فراموش نشود.
 • در صورتی که مواد غذایی یا خوراکی ها در مواجه با سم بوده اند آنها را دور بریزید.
 • بعضی از فرمول های شیمیایی در سم ها به گونه ای هستند که حشرات پس از بلعیدن به دنبال آب به راه آب ها و فاضلاب ها می روند و دیگر اثری از اجساد و بقایای آنها به جای نمی ماند و اما در صورتی که اجسا د حشرات در مکان سم پاشی شده بود آنها را جمع نموده و دور بریزید.
 • چنانچه پس از اتمام کار دچار سرگیجه یا حالت تهوع شدید سریعا به مراکز درمانی مراجعه کنید.
هزینه سمپاشی منزل
هزینه سمپاشی منزل

راهکارهایی برای رهایی از بوی بد سمپاشی منزل

گاهی اوقات پس از اتمام کار سمپاشی منزل بوی ناخوشایند آن سبب اذیت ساکنین می شود که برای رهایی از این بوی بد شما می توانید تمامی راههای ورود و خروج هوا از جمله در و پنجره ها را باز کنید و برای چند ساعت انها را نبندید تا هوا کاملا جا به جا شود. همچنین می توانید از انواع بو گیر های موجود در بازار درچندین نقطه از خانه استفاده کنید. علاوه بر اینها استفاده از خوشبو کننده هوا و انواع عودها راهکار دیگری برای از بین بردن بوی بد سم می باشد. سمپاشی پارکینگ از خدمات تخصصی مجموعه سبزپوش می باشد. برای دریافت خدمات سمپاشی با قیمت مناسب با مجموعه سبزپوش در تماس باشید.

راه های طبیعی برای دور نگه داشتن حشرات مزاحم از خانه

گیاهان یکی از بهترین راه ها برای خلاص شدن از شر حشرات هستند، زیرا گیاهان زیادی وجود دارند که به دفع مواد دافع حشرات معروف هستند. مثلا بوی گیاهان معطر. مورچه ها از رایج ترین حشرات مزاحم در خانه هستند. و ساده ترین راه برای مقابله با آن پاشیدن آبلیمو یا سرکه در گوشه و کنار خانه است. این علاوه بر نعناع و گیاهان معطر موثر است که مورچه ها را از خانه دور می کند، زیرا می توان چند برگ از این گیاهان را روی طاقچه ها قرار داد یا حتی جلوی خانه کاشت.

شما همچنین می توانید گیاهان گل بنفش و فلفل تند را بکارید که کمتر معطر هستند اما می توانند به دور نگه داشتن حشرات از خانه کمک کنند.
و اگر می‌خواهید شبی عاری از پشه‌های مزاحم داشته باشید، علاوه بر بادرنجبویه که در باغچه‌ها می‌روید و شبیه نعناع است و می‌توان آن را نیز کرد، در بالکن خانه لیمو و برگ لیمو بگذارید. به پوست برای دفع حشرات گزنده. نعنا همچنین تقریباً هر چیزی از جمله مگس را دفع می کند. تعدادی از گیاهان ذکر شده در بالا وجود دارد که علاوه بر ریحان، رزماری و اسطوخودوس در دفع مگس نیز مفید است. برای دریافت خدمات سمپاشی آشپزخانه با مجموعه سبزپوش در ارتباط باشید. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

قابل ذکر است که نفتالین که بوی عجیبی دارد به دلیل قرار گرفتن در بین لباس ها رایج ترین راه برای دفع حشرات لباس است. اما یک راه ساده و بهتر برای محافظت از لباس ها در برابر شب پره ها وجود دارد و آن این است که یک کیسه کوچک حاوی اسطوخودوس، نعناع، ​​رزماری، میخک و دارچین را در کمد خود قرار دهید و به این ترتیب از شر حشرات لباس خلاص شوید و عطر و بوی معطر زیبایی به دست آورید. کارهای دیگری نیز وجود دارد که می توانید برای حفظ نظافت و جلوگیری از هجوم حشرات در خانه خود انجام دهید.مواد غذایی مانند شکر و آرد باید خیلی محکم بسته شوند و همچنین شستن دائمی ظروف آلوده و تمیز نگه داشتن سینک های بهداشتی در حمام.

برای دریافت خدمات سمپاشی منزل در تهران با کجا تماس بگیریم؟

در صورت نیاز به خدمات سمپاشی منزلدر تهران با مجموعه سبزپوش متخصص در امور سمپاشی منزل تماس بگیرید.

مراحل سمپاشی منزل چیست؟

در این مقاله از سایت شرکت سمپاشی سبزپوش به بررسی مراحل سمپاشی منزل و اقدامات مهم پس از سمپاشی منزل به طور کامل پرداخته ایم با ما همراه باشید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.