You are currently viewing سمپاشی کنه کبوتری

سمپاشی کنه کبوتری

خدمات سمپاشی کنه کبوتری

کنه کبوتری نوعی دیگر از حشرات ریزی است که در جاهایی وجود که در آن که پرندگانی مانند خروس، مرغ، کبوتر، گنجشک، سار نگهداری یا لانه سازی میکنند. اما این سوال برای شما پیش می آید که چگونه این حشرات ریز وارد منزل شما میشوند؟  سمپاشی کنه کبوتری یکی دیگر از کارهایی است که توسط شرکت سمپاشی سبزپوش انجام میشود. وجود کنه کبوتری یکی از مشکلاتی که بیشتر ساکنان منازل آپارتمانی با آن روبرو میشوند و برای از بین بردن آنها دست به هر کاری میزنند. امروزه در بیشتر آپارتمانها کبوترهای یا کریم و برخی پرندگانی دیگر وجود دارد که در پشت پنجرها یا کنار کولرها لانه درست میکنند که همین باعث ورود این حشرات از این پرندگان به داخل منزل شما میشود.

اگر شما هم از وجود حشره کنه کبوتری رنج میبرید برای سمپاشی این نوع حشرات میتوانید با شماره های قسمت پشتیبانی تماس حاصل فرمائید و همکاران ما در اسرع وقت برای سمپاشی کنه کبوتری به منزل شما مراجعه خواهند کرد و با دستگاهای سمپاشی مخصوص و سم های استانداردی که ضرر کمتری برای سلامتی شما دارد، منزل شما را سمپاشی خواهند کرد. برای دریافت خدمات سمپاشی حشرات با مجموعه سبزپوش در ارتباط باشید. مجموعه سبزپوش بهترین مجموعه برای خدمات سمپاشی حشرات می باشد.

کنه کبوتری چیست؟

کنه کبوتری از خون پرندگانی مانند خروس، مرغ، کبوتر، گنجشک، سار تغذیه می کنند و زمانی که این پرندگان لانه قدیمی خود را ترک می کنند تا لانه جدیدی بسازند، کنه های کبوتر برای پیدا کردن غذا به خانه های مسکونی می روند و از خون انسانها تغذیه می کنند. زمانی که این حشره ریز از شما گاز میگیرید و از خون شما تغذیه میکند نیش آن می تواند باعث تحریک شدید پوست بدن شود و به همین خاطر باعث خارش بدن شما خواهد شد. در صورت نیاز به خدمات سمپاشی سوسک با مجموعه سبزپوش در تماس باشید. مجموعه سبزپوش ارائه دهنده خدمات سمپاشی انواع سوسک درشت و ریز می باشد.

حشرات کنه کبوتر در مناطق گرمتر جهان از جمله استانهای جنوبی کشور ما بیشتر دیده میشوند. گونه های مختلفی از این آفات وجود دارد که رایج ترین آنها Mite Domestices از خانواده Macronyssidae است. از ویژگی های ظاهری این حشرات میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • حشرات کنه کبوتر بسیار ریز میباشند (طول آنها کمتر از یک میلی متر است)
 • دارای هشت پا هستند
 • دائما در حال تحرک هستند برای جستجوی غذا
 • دارای بدنی نیمه شفاف هستند و پس از تغذیه از خون قرمز می شود.
 • دارای شکل بیضوی با پوششی از موهای کوتاه میباشند
کنه کبوتری چیست
کنه کبوتری چیست

کنه کبوتر در کجا زندگی میکنند؟

مناطق شهری با ساختمان های بلندشان امکانات لانه سازی و پرورش کبوترهای وحشی را فراهم می کنند. این امر، همراه با در دسترس بودن غذا، منجر به افزایش انفجاری جمعیت کبوترهای وحشی در شهرها شده است. کبوتر وحشی به عنوان میزبان بسیاری از انگل های خارجی مانند حشرات کبوتر ( Cimex columbiaris )، کنه های قرمز کبوتری ( Dermanyssus gallinae)، کک کبوتر ( Ceratophyllus columba ) و شایع ترین کنه کبوتر ( Argas reflexus ) عمل می کند. 

به دلیل نزدیکی به زیستگاه طبیعی کبوتر و انسان در شهرها، این انگل‌های خارجی می‌توانند باعث آلودگی در انسان نیز شوند. از میان همه اینها، کنه کبوتر به دلیل پتانسیل انتقال عفونت های منتقله از طریق کنه و نرخ بالای حساسیت به نیش آن، با گزارش واکنش های آنافیلاکسی کشنده، از اهمیت پزشکی برخوردار است. برای دریافت خدمات سمپاشی ساس با مناسب ترین هزینه با شرکت سمپاشی سبزپوش در تماس باشید. مجموعه سبزپوش ارائه دهنده بهترین سموم از بین بردن ساس می باشد.

کنه کبوتری عموماً در مکان های مرطوب و گرم وجود دارند و در بهار و اوایل تابستان فعالیت بیشتری دارند و به طور طبیعی در مکان هایی که کبوتر، گنجشک و جوجه وجود دارد، یافت می شود. انسان ها در هنگام مهاجرت و جابجایی پرندگان کوچک از لانه مورد حمله این حشره قرار می گیرند و این حشرات از درزها و شکاف های خانه ها وارد می شوند تا غذا پیدا کنند و برای زنده ماندن از خون انسان تغذیه کنند. آنها از خون پرندگان تغذیه می کنند. این حشرات در لانه پرندگان به سرعت تولید مثل می کنند.اگر سه هفته متوالی بدون غذا بمانند ناپدید می شوند.

نحوه از بین بردن کنه کبوتر 

همانطور که گفتیم، از بین بردن حشرات و آفات در خانه مستلزم جلوگیری از ورود آنها است و بهترین راه مبارزه با کنه کبوتر، جلوگیری از بستن شکاف ها و درزها و همچنین سمپاشی کنه کبوتر در مکان هایی است که وجود دارد. پرندگان زیادی در آن مکان ها هستند، هر 6 ماه یک بار لازم است و ذهن شما را از هر گونه فکر و مشکلی راحت می کند.

مرحله اول : شناسایی کردن آنها

شناسایی صحیح کنه کبوتر در درک نحوه کنترل هجوم آنها به خانه بسیار مهم است.

مرحله دوم : لانه های پرنده را پیدا کرده و بردارید

بهترین روش برای کنترل هجوم کبوتر، یافتن و از بین بردن لانه پرندگان است. هنگام برداشتن لانه، حتما از ماسک و دستکش استفاده کنید تا از انتقال کنه ها و عفونت های باکتریایی جلوگیری کنید. جایی که می توانید لانه پیدا کنید:

 • دور دود کش هه و روی پشت بام خانه
 • در سقف اتاق  و زیر شیروانی 
 • در سوراخ های دیوار
 • راه پله ها  و زیرزمین 
 • دور دیوارهای پنجره
 • تراس و بالکن 
نحوه از بین بردن کنه کبوتر 
نحوه از بین بردن کنه کبوتر 

مرحله سوم : پیشگیری و ریشه کن کردن

با بستن و مهر و موم کردن آنها و مسدود کردن تمام مسیرهای موجود به اتاق زیر شیروانی از ورود پرندگان به سوراخ های موجود جلوگیری کنید.
پس از انسداد درزها و راه های نفوذ برای از بین بردن کنه کبوتر در خانه، محل مورد نظر را با سم مخصوص کنه کبوتر تمیز کنید. همچنین اگر لانه ها در مکان های غیرقابل دسترس شما هستند می توانید برای رفع مشکل از شرکت آفات سمپاشان کمک بگیرید.

کنه های کبوتر فقط از خون انسان تغذیه می کنند و چون نمی توانند چرخه زندگی خود را روی بدن خود کامل کنند، به طور طبیعی حرکت می کنند و به دنبال لانه های جدید می گردند. آنها ترجیح می دهند قسمت خاصی از بدن را گاز بگیرند و زیر پوست زندگی کنند. اگر گرفتار این حشرات شدید، می توانید در حالی که فعال هستند، راه رفتن آنها را روی پوست خود حس کنید. سمپاشی ساختمان از خدمات تخصصی مجموعه سبزپوش می باشد. جهت دریافت خدمات سمپاشی محل کار، فروشگاه، ساختمان و … با ما تماس بگیرید.

نیش کبوتر باعث خارش شدید، تورم و قرمزی در محل گزش می شود و به دلیل وجود ماده ای در بزاق، لکه های قرمز روی پوست ایجاد می شود. تشخیص گزش کنه کبوتر در مقایسه با سایر آفات دشوار است. همچنین استفاده از کرم و لوسیون خارش می تواند به شما در هنگام گاز گرفتن کمک کند. کنه پرندگان به دلیل لانه سازی پرندگان روی پشت بام یا پنجره ها، یا پرندگان خانگی ما و لانه هایشان می توانند به خانه ما حمله کنند. به همین خاطر برای جلوگیری از ورود آنها به خانه راه کاری بیاندیشید. بهترین راه برای از بین بردن کنه های کبوتری سمپاشی آنها بوسیله یک تیم متخصص و با تجربه در این کار همچون سبزپوش است. 

برای دریافت خدمات سمپاشی کنه کبوتری با کجا تماس بگیریم؟

شرکت سبزپوش ارائه دهنده خدمات تخصصی سمپاشی کنه کبوتری می باشد. برای دریافت خدمات با ما تماس بگیرید.

کنه کبوتری چیست؟

در این مقاله از سایت سبزپوش به بررسی کنه کبوتری و نحوه از بین بردن آن پرداخته ایم با ما همراه باشید.

4/5 - (5 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

این پست دارای یک نظر است

 1. Avatar
  مجید مرادی

  خدمات سمپاشی شرکت سبزپوش حرف نداره 🙌