You are currently viewing جلوگیری از ورود حشرات به خانه

جلوگیری از ورود حشرات به خانه

جلوگیری از ورود حشرات به خانه

خانه محل آسایش انسان می باشد و هیچ کس دوست ندارد که این آرامش به هر دلیلی مختل شود. حشرات از آن دسته از موجوداتی هستند که علاوه بر ایجاد مزاحمت و گاه وحشت، موجب انتقال انواع بیماری ها می شوند. همانطور که همه ی ما شنیده ایم، پیشگیری بهتری از درمان است در مورد حشرات هم باید بگوییم بهترین راه برای در امان ماندن از دست آن ها، جلوگیری از ورودشان به منزل می باشد. ما در این مقاله راه های جلوگیری از ورود حشرات به خانه را برایتان بازگو می کنیم با ما همراه باشید.

نحوه جلوگیری از ورود حشرات به خانه

راه های متعددی برای انجام این کار وجود دارد اما موثرترین روش ها عبارتند از:

شرایط منزل را بررسی کنید.

ساختمان ها به چند دسته تقسیم می شوند: ویلایی، قدیمی، جدید، آپارتمانی. هر کدام از این ها هم می توانند بافت نو یا فرسوده ای داشته باشند. همه این موارد در میزان تلاش ما برای جلوگیری از ورود حشرات به خانه تاثیرمی گذارند. به عنوان مثال، هجوم حشرات به یک خانه ی قدیمی و فرسوده نسبت به نوع جدید بیشتر می باشد. بسته به این که چگونه منزلی دارید به جلوگیری از ورود آن ها بپردازید.

درب و پنجره ها را توری ببندید.

از راه های ورود حشرات به خانه، درب و پنجره ها می باشد. می توانید با توری های چسبی، آهنربایی، پلیسه ای و کشویی درب حیاط، پنجره، تراس و بالکن را بپوشانید. با این کار می توانید تا حدود زیادی از ورود حشراتی همچون مگس، پشه، حشرات ریز و انواع سوسک ها به منزلتان جلوگیری کنید. همچنین این توری ها را باید سالانه مورد بررسی قرار دهید تا از سلامت آن ها مطمئن شوید. در صورتی که دچار پارگی شده بودند، حتما تورها را تعویض کنید.

فاضلاب ها را مسدود کنید.

از دیگر راه های ورود حشرات ریز و درشت به خانه، ورودی فاضلاب ها و چاه توالت می باشد. برای جلوگیری از ورود حشرات به خانه می توانید از چاه بست و توری های مناسب فاضلاب های ظرفشویی و حمام بهره ببرید. این روش تا حد زیادی موثر می باشد. برای دریافت خدمات سمپاشی سوسک با شرکت سمپاشی سبزپوش تماس بگیرید. شرکت سمپاشی سبزپوش ارائه دهنده خدمات سمپاشی با بهترین سموم می باشد.

مسدود کردن سوراخ ها و درزهای منزل

در صورتی که ساختمان شما معماری خوبی ندارد یا در طول زمان، سوراخ هایی بر روی آن ایجاد شده است، باید تا حد امکان به مسدود کردن آن ها بپردازید. از مکان هایی که امکان رشد حشرات در آن جا زیاد می باشد، دیوار بین لوله های ظرفشویی است. این محل ها را ابتدا سمپاشی کنید و سپس به مسدود کردن سوراخ ها بپردازید. همچنین تمامی درزها و شکاف ها را مسدود کنید تا شاهد کم شدن حشرات در منزلتان شوید.

کانال کولر را بررسی کنید.

از آن جایی که حشرات به مکان های مرطوب علاقه ی فراوانی دارند، امکان زندگی این موجودات در کانال های کولر و راهیابی از این طریق به خانه، وجود دارد. بنابراین کانال های کولر را با توری های مناسب بپوشانید.

سمپاشی حشرات
سمپاشی حشرات

سمپاشی کنید.

درست است که موضوع ما راه های جلوگیری از ورود حشرات به خانه می باشد اما لازم است بدانید که تخم این موجوات می تواند از طریق هوا به خانه ی شما راه یابد و تعداد بیشماری از این موجودات در منزلتان تولید شود. بنابراین باید عمل سمپاشی را جدی بگیرید. از طرفی هم این کار به تخصص بالایی نیاز دارد چرا که بسیاری از موجودات به سم ها مقاوم هستند و باید سم مخصوص را برای نابودی آن ها استفاده کرد. در صورت نیاز به خدمات سمپاشی ساس با شرکت سمپاشی سبزپوش در ارتباط باشید. شرکت سمپاشی سبزپوش بهترین شرکت سمپاشی در تهران می باشد.


تیم باتجربه و حرفه ای سبزپوش با شناسایی نوع حشره ای که در منزلتان زندگی می کند، بهترین سم ها و روش ها را برای نابودی آن ها بکار می برند. همچنین این افراد با شناخت بهتر محل زندگی موجودات، بهتر می توانند شما را از شر این موجودات کثیف و چندش خلاص کنند.

لازم به ذکر است که بهترین زمان برای سمپاشی، فصل های بهار و تابستان می باشد چرا که اغلب حشرات در این موقع از سال تخم گذاری می کنند. البته برخی از حشرات هم در فصل زمستان به تولیدمثل می پردازند. با شناسایی نوع حشره ی منزل، شناخت کافی از تغذیه، شناخت از تولیدمثل و… بهتر می توانید این موجودات را نابود کنید. پیشنهاد ما سپردن عمل سمپاشی منزلتان به تیم قوی و کاربلد سبزپوش می باشد. سمپاشی ساختمان توسط شرکت سمپاشی سبزپوش قابل انجام می باشد. در صورت نیاز به خدمات سمپاشی ساختمان با شرکت سمپاشی سبزپوش تماس بگیرید.

رطوبت خانه را کاهش دهید.

تا حدامکان سعی کنید که منزلتان رطوبت زیادی نداشته باشد. در صورتی که لوله ی خرابی داشتید سریعا به تعمیر آن بپردازید تا از نشت آب به داخل کابینت یا زمین جلوگیری شود. چرا که حشرات در مکان های مرطوب رشد سریع و تولیدمثل بالایی دارند.

از لامپ های مناسب بهره ببرید.

برخی از رنگ نورها، حشرات زیادی را به خود جذب می کنند. سعی نمایید در حیاط، بالکن و خانه از لامپ های استاندارد و جیوه ای، هالوژن های زرد رنگ و نارنجی استفاده کنید چرا که این لامپ ها حشرات کمتری را به سوی خود می کشانند.

استفاده از جرمگیر

برای جلوگیری از ورود حشرات به خانه، سعی کنید که از جرم گیرها به طور مرتب برای چاه توالت و لوله های فاضلاب، بهره ببرید. با این کار مانع تجمع مواد کثیف و در نتیجه رشد حشرات می شوید. سمپاشی آشپزخانه از مهم ترین اقدامات شما می باشد. در صورت نیاز به خدمات سمپاشی آشپزخانه با شرکت سمپاشی سبزپوش تماس بگیرید.

استفاده از پوست پرتقال

برخی از حشرات از بوی پرتقال فراری هستند. می توانید در منزلتان از پوست پرتقال یا شمع هایی با اسانس پرتقال استفاده کنید تا کمتر شاهد حشرات در محل زندگیتان باشید.

ریختن نفت برای نابودی و همچنین جلوگیری از ورود حشرات به خانه

نفت برای بسیاری از حشرات، ماده ای کشنده محسوب می شود. در مکان های تاریک و کابینت های آشپزخانه مقدار کمی نفت بریزید. با این کار بسیاری از حشرات را خواهید کشت. همچنین با این کار حشرات را دور می کنید. سمپاشی حشرات توسط شرکت سمپاشی سبزپوش انجام می شود. برای دریافت خدمات سمپاشی با بهترین سموم با شرکت سمپاشی سبزپوش در تماس باشید.

در این مقاله به بررسی راه های جلوگیری از حشرات به خانه پرداختیم. تمامی این راه ها را امتحان کنید تا شاهد وجود حشرات در منزلتان نباشید. اما در صورتی که هر گونه حشره ای را در منزلتان مشاهده کردید، اصلا نگران نباشید کافی است تا با تیم مجرب و حرفه ای سبزپوش تماس بگیرید. شرکت سبزپوش با چندین سال سابقه در عرصه سمپاشی، شما را از شر هر گونه موجودی به خصوص حشرات ریز و خطرناک خلاص می کند.

برای جلوگیری از ورود حشرات به خانه چه کاری باید انجام دهیم؟

در این مقاله از سایت سبزپوش اقدامات جلوگیری از ورود حشرات به خانه را به طور کامل بررسی کرده ایم با ما همراه باشید.

آیا ریختن نفت برای جلوگیری از ورود حشرات به خانه مفید می باشد؟

بله نفت برای بسیاری از حشرات، ماده ای کشنده محسوب می شود. برای دریافت توضیحات بیشتر تا انتهای این مقاله را مطالعه نمایید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

این پست دارای یک نظر است

  1. Avatar
    نعیم محرابی

    نفت را من برای مورچه امتحان کردم خیلی زود جواب داد